Menü Kapat

Yoga ile İlgili Okunması Gereken Yoga Kitapları

Yoga hayatımızda bir yer etmeye başladığında illaki insan yoga kitapları konusunda da bir araştırmaya giriyor. Sizlere daha önce okuduğumuz ve sizinde faydalanacağınızı düşündüğümüz yoga kitapları ile ilgili bu yazıyı yazmak istedik. Okuyacağınız bu kitapların sizi de aydınlatması dileğiyle…

Önerdiğimiz Yoga Kitapları

Tibet’in Yoga Kitabı

Tibet’in Kalp Yogası olarak tanımlanan temel yoga egzersizlerini resimleriyle detaylı öğreten müthiş bir kaynak kitap. Kendi kendinize rahatlıkla öğrenip uygulayabileceğiniz bu egzersizleri günlük yarım saat ayırarak, hem sağlığınızı iyi yönde geliştirecek hem de harekete geçmekten büyük keyif alacaksınız. Tibet’in Kalp Yogasını düzenli olarak ve disiplinle hayata geçirince, sizlere aradığınız içsel huzuru ve gücü kazandıracaktır.

Yazar : Geshe Michael Roach

Basım Yılı: Ağustos 2008

Basım Dili: Türkçe

Sayfa Sayısı: 120

*****

Yoga ve Siz

Arayışta olan herkese bu kitabı öneriyoruz…

Yogayı beden, zihin ve ruhun BİR olması “birliği” olarak tanımlar üstat İyengar. Patanjali’nin sekiz basamakta açıkladığı kadim yogayı, B.K.S. İyengar bu prensipleri tümüyle bir ağaca benzeterek yogaya özgün bir bakış açısı getirmiştir. Yogaya bütüncül yaklaşımını, kitapta sade bir dille anlatmış ve yogayı her yönüyle hayata geçirmenin yollarını göstermiştir. Yoga ile beden – zihin ve ruhun birliği sayesinde ‘şimdi’ nin farkındalığını yakalamanıza yardımcı olan bu kitap, bütünsel sağlığınızı iyileştirmede sizlere bir baş ucu rehberidir. Kitabın sonundaki Sanskritçe kelimeleri içeren ‘Sözlükçe’ ise yogi ve yoginilere, yoga terminolojisi için verimli bir kaynak sağlıyor.

Yayına Hazırlayan: Lütfü Bozkurt Türkçesi: Suat Ertüzün

Basım Yılı: 2006

Basım Dili: Türkçe

Sayfa Sayısı: 175

*****

Bilginin Sırrı – Jnana Yoga

Anavatanı olan Hindistan’ın dışındaki ülkelere özellikle Batı’ya yogayı tanıtan önemli üstatlardan Swami Vivekananda’nın, 19. yy sonlarında verdiği konferanslardan derlenen ve evrensel mesajlarını içeren 4’lü serinin ilk kitabıdır. Kadim yoga felsefesinin, günümüz çağdaşlığında daha anlaşılabilir kılındığı bu kitap, yoga klasikleri arasında yer edinmiştir. Bilginin sırrını arayanlara…

Yazar: Swami Vivekananda

Basım Yılı: Ekim 2011

Basım Dili: Türkçe

Sayfa Sayısı: 325

*****

Yoga ile İlgili Okunması Gereken Diğer Kitaplar;

  • Patancali’nin Yoga Bilimi – Yoga Sutraları ; Swami Vivekananda
  • Yoga Sutra – İçsel Özgürlüğün Yolu; Patanjali
  • Yoga – Ölümsüzlük ve Özgürlük; Mircea Eliade
  • Stres Yogası ; Dr. Neslihan İskit
  • Yoga’nın Özü; Sarah Powers
  • Yoga 1.Kitap – Surya’dan Patanjali’ye; Bora Ercan
  • Yoga Sutralar 1 ; Çetin Çetintaş
  • Yoga – Bireyin Doğuşu; Osho
  • Yoga – Çok Yaşama Sırrı; Çevirmen: Reha Pınar
  • Yoga – Zamanın Mekanın ve Arzunun Ötesinde; Osho

Sizler için yayınladığımız diğer yazılarımıza da blog sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Doğru Nefes Youtube kanalımızı ziyaret ederek doğru nefes videolarımızı izleyebilirsiniz.

Doğru Nefes Youtube Kanalı

Meditasyon | Nefes | Yoga üzerine sizler için hazırladığımız videolarımız için youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.