Menü Kapat

Uluslararası Yoga Günü 2020

Uluslararası Yoga Günü

2015 yılından beri düzenli olarak etkinliklerle kutlanmakta olan Uluslararası Yoga Günü bu senede 21 Haziran günü yapılacak etkinliklerle kutlanacak. Ancak diğer yıllardan farklı olarak bu yılki etkinlikler dünya genelinde bulunan pandemi sürecinden ötürü internet üzerinden online olarak yapılacak. Etkinlik ile ilgili daha fazla detayı Uluslararası Yoga Günü için hazırlanmış web sitesinden alabilirsiniz.

21 Haziran’ın Uluslararası Yoga Günü olarak kutlanması Birleşmiş Milletlerde Türkiye’nin de içinde bulunduğu pek çok ülkenin desteğiyle ve 2014 yılındaki dönemin Hindistan Başbakanı Sn. Narendra Modi‘nin talebi ile, 27 Aralık 2014 tarihinde her sene tüm dünyada kutlanmasını onaylamıştır. Ve o günden beri her yıl dünya çapında 21 Haziran artık yoga günü olarak kutlanmaya başlamıştır. Pek çok ülkede bulunan yoga sevdalıları bugünü farklı etkinliklerle kutlamaktadır.

Yoga Günü Etkinliği Hakkında

21 Haziran 2020 tarihinde saat 09:00’da Sağlıklı Erişkinler için Yoga ile başlayacak olan etkinlikte pek çok farklı Yoga Eğitmeninden farklı başlıklar altında Youtube kanalı üzerinden canlı yayınlar yapılacaktır. Eğitimlerden bazıları sıralamak gerekirse, Erişkin Yogası, Çocuk Yogası, Yoga Etiği, Döngüsel Meditasyon ve Bel için Yoga gibi başlıkları sayabiliriz. İsterseniz şimdiden siteyi ziyaret ederek videolar için kendinize hatırlatıcı kurarak eğitimleri kaçırmamış olursunuz.

Uluslararası  Yoga Günü 2019

2019 yılında Yoga Günü Kadıköy Belediyesinin katkıları ve oldukça yüksek bir katılım ile gerçekleştirilmişti. Günün sonunda pek çok yoga sevdalısı katılımcı huzurlu bir günün ardından yüzlerinde tebessüm ile evlerinin yolunu tutmuşlardı. Yoganın sadece peşi sıra yapılan hareketler bütünün olmadığı bir felsefesinin de olduğu farklı eğitim ve etkinliklerle katılımcılarla paylaşıldı.

Sizlerde ister halihazırda yoga yapmakta olun, ister yogaya henüz tanışmamış olun evinizin konforunda 21 Haziran 2020 günü evinizin konforunda bu etkinliği takip edebilirsiniz. Düzenlenen bu etkinlik ile uzman eğitmenler eşliğinde yapılacak çalışmalar ile sizlere yaşadığımız bu sıkıntılı günleri unutma fırsatı veren güzel bir gün yaşatacaklar. Belki bu bir fırsat sizde yoga ile tanışmak felsefesini anlamak istiyorsanız ücretsiz olarak uzman eğitmenler eşliğinde verilecek bu etkinliği kaçırmayın.

Sizler için yayınladığımız diğer yazılarımıza da blog sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Doğru Nefes Youtube kanalımızı ziyaret ederek doğru nefes videolarımızı izleyebilirsiniz.

Doğru Nefes Youtube Kanalı

Meditasyon | Nefes | Yoga üzerine sizler için hazırladığımız videolarımız için youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılarımız