Menü Kapat

Kaşık Kaldırma – Yüz Egzersizleri

Sizler için araştırdığımız yüz egzersizleri serimizin birincisi kaşık kaldırma egzersizidir. Tüm vücudumuz gibi yüzümüzde yeterli oranda oksijene ihtiyaç duyar. Yüz kaslarımızın da aynı vücudumuzun olduğu gibi egzersiz hareketlerine ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekir. Bu sebepten ötürü doğru nefes almak ve doğru yüz kaslarını çalıştıran egzersizleri yapmak son derece önemlidir. Doğru nefes almanın sadece yüz egzersizleri için değil hayatımızın tamamında çok önemli bir yere sahip olduğunu unutmayalım. Ve doğru nefes almaya azami olarak önem gösterelim. Youtube kanalımızı ziyaret ederek doğru nefes videolarını izleyebilirsiniz.

Kaşık Kaldırma

Kaşık kaldırma yüzümüzde yer alan dudaklarımız, yanaklarımız ve boyun kaslarımızın kuvvetlendirilmesi için yapılan egzersizlerden bir tanesidir. Düzenli olarak yapılması ve doğru bir şekilde oksijenleme ile yüzümüzde sarkma ve yaşlanma etkileri en aza inecektir.

Hem sağlıklı bir yüz için hemde yaşlandırma etkilerini ortadan kaldırmak için günde sadece bir kaç dakikanızı ayırarak bu egzersizi yapmanız mümkün. Üstelik evde rahatlıkla bulabileceğiniz bir kaşık sayesinde bu yüz egzersizini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kaşık Kaldırma Egzersizi Nasıl Yapılır?

Bu egzersizi yaparken öncelikle rahat bir ortamda kendinizi gevşetin. Hareket öncesi ciğerlerinizdeki tüm nefesi vererek tüm havanın boşalmasını sağlayın. Sonra derince burundan bir nefes alın ve aldığınız bu nefesi beş saniye kadar tutun ve yine burnunuzdan yavaşça verin. Temiz bir kaşık alın ve şimdi aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

  • Dudaklarınızın içleri içe gelecek şekilde kıvırın.
  • Kaşığın üst ucunu dudağınızın üstüyle tutun ve dudağınızın alt kısmı ile kaşığı destekleyerek dudaklarınızın arasında tutun.
  • Çenenizin altını kullanarak dudaklarınızın arasındaki kaşığı yukarıya doğru kaldırın.
  • Bu hareketi yaparken sanki gülümsüyormuş gibi yanaklarınızı yana ve yukarıya doğru çekin.
  • Yaklaşık 2 saniye kadar bu şekilde durup daha sonra gevşeyin ve ilk başladığınız duruma dönün.
  • 10 kere bu hareketi tekrar edip egzersizi sonlandırın.

Bu egzersizi her gün düzenli olarak günün aynı saatinde yapmayı alışkanlık haline getirebilirsiniz. Bu sayede yanak, dudak ve boyun kaslarınız düzenli yapılan egzersiz sayesinde daima çalışacaktır. Düzenli ve doğru nefes alma konusuna da dikkat etmeniz halinde vücudunuz gerekli oksijene düzenli olarak sahip olacaktır. Bu ve diğer yüz egzersizi sayesinde sizde yaşlanma etkilerinden kurtulabilirsiniz.

Sizler için yayınladığımız diğer yazılarımıza da blog sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Doğru Nefes Youtube Kanalı

Meditasyon | Nefes | Yoga üzerine sizler için hazırladığımız videolarımız için youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılarımız