Menü Kapat

Anahtar Kelimeler

Yazmak işin kolay olanı, asıl iş ataletten kurtulup onu uygulamaya koymakta. Ataletten ne zaman ya da nasıl kurtuluruz peki? Eğer bir konu bizi gerçekten huzursuz, rahatsız ediyorsa onun için çözüm bulmaya çalışırız. Öyleyse yaşadığımız sorunlar ya da olumsuzluklar bizim için birer nimet sayılmalıdırlar. Tabii ki bu bizim sıkıntıları çağırma sebebimiz olmamalı.

Yaşadığımız olayların, bizim enerji frekansımızdaki kişi ve olaylar olduğu konusuna bir nebze de olsa önceki yazımda değinmiştim. O nedenle biz, yaşadığımız olaylarla ilgili neler öğrendiğimizi, daha doğrusu neler öğrenmemiz gerektiğini anlamak, algılamak durumundayız. Biz hayatımıza, frekansımıza bağlı olarak olay ve insanları seçtiğimize göre ( çünkü insan, kozmosun müziğine uyumlanmış yürüyen frekanslar demetidir ) frekansımızı yükselterek ya da istediğimiz frekansta alarak bir şey veya kimse ile uyumlanabiliriz. Yine Einstein’ın bir sözü zaten benim esin kaynağımdır; “ Eğer bir şeye sahip olmak istiyorsanız, onun frekansına uyumlanın…”

Frekans nedir peki diye yeni bir soru geliyor hemen akla. Evrende her şey enerji ve her şey titreşim halinde, bizim katı olarak gördüğümüz maddeler ve hatta duygularımızın da bir frekansı var. Yani mutlu ve sevinçli olduğumuzda veya hüzünlü ve üzgün olduğumuzda da yaydığımız frekanslar farklı. Benzer benzeri çeker kuralına göre de hangi frekansta isek o frekanstaki kişi ve olayları hayatımıza çeker ya da yaşarız.

Başta da dediğim gibi yazmak işin en kolay kısmı, yazdıkça ve okudukça bilgilenip bilgileri tazeleyip uygulamaya koymak kolaylaşıyor. Bilinçli olarak frekansımızı yükseltebilir ve bunu kalıcı hale dönüştürebiliriz. Anda kalıp bulunduğumuz andaki güzellikleri görüp, şükür enerjisinde olmak en etkili ve hızlı yöntemlerden biri. Anda kalarak, anda yaratım yaparak yani olası durumlardan seçim yaparak geleceğimizi şekillendirebiliriz.

İnanmak, kalpten istemek ve frekansa uyumlanmak, anahtar kelimeler. Bu anahtar kelimeleri doğru kullanabilmeyi seçiyorum.

Işığınıza sahip çıkın…

Yazarımız: Şermin Tan

Yazarımız Şermin Tan tarafından sizler için yazılan Anahtar Kelimeler yazımızdan keyif aldıysanız, yayınlanmış olan diğer yazılarımıza da blog sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Doğru Nefes Youtube kanalımızı ziyaret ederek doğru nefes videolarımızı izleyebilirsiniz.

Doğru Nefes Youtube Kanalı

Meditasyon | Nefes | Yoga üzerine sizler için hazırladığımız videolarımız için youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılarımız